Sokół nie zmienia kadry

  • 30.06.2020, 15:10
  • Marcin Jastrzębski

Podziel się:

Oceń:

Sokół nie zmienia kadry Fot. M. Jastrzębski Piłkarki Sokoła (na pierwszym planie Klaudia Korab), po sześciu sezonach z rzędu rywalizacji na poziomie pierwszej ligi, powalczą teraz szczebel niżej.
Zawodniczki Sokoła Kolbuszowa Dolna przygotowują się do startu nowych rozgrywek. W kobiecych rozgrywkach były spadki, dlatego nasz zespół rozpocznie walkę w drugiej lidze.

Sokół w sezonie 2019/20 wywalczył dziewiąte miejsce w stawce 12 ekip pierwszej ligi. Wynik dość przyzwoity, ale ze względu na reformę spadło w sumie 7 zespołów i uniknięcie degradacji było bardzo trudne. Inna sprawa, że po zmianach wprowadzonych przez PZPN na grę w pierwszej lidze naszego najpewniej nie byłoby stać. Po reformie obecne rozgrywki drugiej ligi są podzielone na dwie grupy: południową i północną. Kolbuszowska drużyna trafiła do tej pierwszej. Liga będzie liczyć 12 zespołów, a pierwsza kolejka zostanie rozegrana w weekend 15/16 sierpnia.  

Rywalami Sokoła będą Bielawianka Bielawa lub Staszkówka Jelna (w zależności od wyniku barażu o awans do 1 ligi), SWD Wodzisław Śląski, Rysy Bukowina Tatrzańska, Wanda Kraków, Sokół Kolbuszowa Dolna, Gol Częstochowa, Respekt Myślenice, Sparta Daleszyce, Śląsk II Wrocław, Skra Częstochowa, Prądniczanka Kraków i KSP Kielce.

Drużyna trenuje od już od maja, dwa razy w tygodniu. W pierwszej połowie lipca będzie trenować intensywniej, w pewnym okresie nawet codziennie. – Nie jedziemy na obóz, zostajemy na swoich obiektach – informuje trener Tomasz Grabiec. Szkoleniowiec Sokoła jest w trakcie ustalania planu gier kontrolnych. Wiadomo, że 19 lipca nasza drużyna spotka się z Wandą Kraków. Kolbuszowianki mają jeszcze rozegrać gry kontrolne m.in. z DAP-em Dębica, Resovią i być może z Prądniczanką Kraków.

Trener Grabiec jest optymistą przed nowym sezonem. – Bardzo dobrze wyglądaliśmy w zimowych przygotowaniach i meczach kontrolnych – ocenia trener Sokoła. Jesienią z zespołem zaczęła trenować 16-letnia Emilia Motyka z Tarnobrzega. Nie zdążyła zadebiutować na poziomie pierwszej ligi, ale ma szansę na grę w drugiej lidze. Zimą odejść miała Katarzyna Śpiewak, ale zostaje w kadrze Sokoła. 

Po wyleczeniu kontuzji w Tarnovii Tarnów występować będzie Kornelia Dudziak. – Utrzymaliśmy skład, dziewczyny umieją grać w piłkę, te młodsze nabrały w ostatnim czasie doświadczenia, więc możemy walczyć o najwyższe miejsca w rozgrywkach drugiej ligi – tłumaczy Grabiec. 

– Celem będzie wywalczenie trzech punktów w każdym meczu i wygranie ligi. Mamy podobny zespół co w pierwszej lidze, a w niej przecież nie odstawaliśmy, umieliśmy powalczyć z najmocniejszymi – zaznacza trener Sokoła. – Nie jesteśmy faworytem tej ligi, ale mamy potencjał, by grać o dobre wyniki – tłumaczy trener Sokoła.

Sokół latem tamtego roku pozyskał trzy młode zawodniczki z AP Stalowa Wola( Wiktoria Derylak, Patrycja Jednacz i Wiktoria Rostecka) i jednym z wyzwań jest zachowanie ich w klubie. – Telefony się urywają, ale dziewczyny zostają u nas. Szybko robią postępy – przyznaje Grabiec. 

Marcin Jastrzębski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe