Swoje 100. urodziny ochodziła pani Waleria [FOTO]

  • 07.07.2020, 07:00 (aktualizacja 07.07.2020, 08:23)
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Swoje 100. urodziny ochodziła pani Waleria [FOTO] Fot. B. Posłuszny Podczas 100. urodzin nie mogło zabraknąć tortu. Na zdjęciu pani Waleria i jej wnuczka Ela.
Waleria Czerw w niedzielę, 28 czerwca świętowała swoje 100. urodziny. To siódma osoba w powiecie kolbuszowskim, która obecnie ma sto lat.

Pani Waleria pochodząca z Ostrów Baranowskich urodziła się 28 czerwca 1920 roku. W 1944 roku wyszła za mąż za Stanisława. Mieli oni trójkę dzieci - dwie córki (Irenę i Grażynę) i syna Mariana. Pani Waleria ma także pięć wnuczek: Beatę, Małgorzatę, Renatę, Agnieszkę i Elżbietę. Doczekała się również trójki prawnucząt: Marka, Aleksandra i Basi. 

Ucieczka z Krakowa

Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i samopoczuciem, jak również dobrą pamięcią. Opowiada nam czasy wojny. - Wiele razy uciekaliśmy w czasie wojny do lasu - mówi nam jubilatka.

Pani Waleria doskonale pamięta również przygodę, kiedy to została aresztowana i przewieziona do Krakowa. - Zabrali mnie wcześnie rano. Niemiec stanął przy łóżku, kazał mi się ubrać i zaprowadził mnie na drogę do kompanii, gdzie już było wielu aresztowanych. Osiem dni byłam w areszcie - wspomina stulatka. - Prowadzili nas do łaźni i coś mi powiedziało, żebym skręciła w korytarz i uciekła. Szukali mnie na stacji i w pociągu. Bałam się bardzo. Udało mi się wrócić do swojej rodzinnej wsi - mówi jubilatka. 

Ślub w sylwestra

Pani Waleria wraz z mężem Stanisławem pobrali się 1944 roku w sylwestra. Mąż jubilatki zmarł, mając 67 lat. - Jestem już czterdzieści lat wdową. Przyrzekłam mieć jednego męża, aż do śmierci - mówi.

Pani Waleria najbardziej lubi słuchać radia. - Co wieczór słucham, ja nie opuszczę radia - mówi z uśmiechem stulatka.

We wtorek, 23 czerwca, do Walerii Czerw z życzeniami i kwiatami przyjechali przedstawiciele gminy, Eugeniusz Galek, wójt oraz Aneta Fryc, pracownik Urzędu Stanu Cywilnego. Jubilatka otrzymała także list gratulacyjny od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bartosz Posłuszny

Zdjęcia (4)

Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Waleria Czerw na starej fotografii sprzed kilkudziesięciu lat.
Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Na zdjęciu pani Waleria wraz z mężem Stanisławem oraz dziećmi.
Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Zdjęcie wykonane w 1944 roku podczas ślubu Walerii i Stanisława Czerw.
Pani Waleria otrzymała gratulacje i kwiaty m.in. od urzędu gminy. Na zdjęciu od lewej Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, Waleria Czerw, jubilatka oraz Aneta Fryc, pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w Cmolasie.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Łukasz M
Łukasz M 07.07.2020, 19:40
Serio ? Wójt Galek i Pani Anetka w tych brudnych spodniach bez żadnych skrupułów tej biednej Pani siedzą na pościeli? Masakra. Panie Galek mogę wejść Panu tak samo do łóżka w brudnych porach?

Pozostałe