Niemal rok od makabrycznego zabójstwa. Co z Tomaszem B. z Cmolasu?

  • 09.07.2020, 21:00 (aktualizacja 09.07.2020, 21:23)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Niemal rok od makabrycznego zabójstwa. Co z Tomaszem B. z Cmolasu? Fot. Archiwum W lipcu mają zacząć się pierwsze rozprawy.
Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego został zatrzymany 25 sierpnia 2019 roku przy zmasakrowanych zwłokach 65-latka. Narzędziem zbrodni była metalowa rurka służąca do przywiązywania wypasanych krów. To nią zadano śmiertelne ciosy.

Zatrzymany w Dębicy, wówczas 29-letni Tomasz B., na ciele posiadał liczne zadrapania i siniaki, a od pasa w dół schlapany był krwią z rozbryzgu. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Ze szpitala do szpitala

Śledczy ustalili również, że dwa dni przez zabójstwem, Tomasz B. przebywał w dębickim parku, gdzie miał zaczepiać bawiące się tam dzieci. Był pod wpływem marihuany. Zatrzymany przez policjantów został przewieziony do szpitala w Straszęcinie, gdzie nie został przyjęty i skierowany do przeprowadzenia badań na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Dębicy. Następnie Tomasz B. został ponownie przewieziony do szpitala w Straszęcinie. 

Pomimo stwierdzenia u niego podejrzenia psychozy ponownie nie został przyjęty i jeszcze raz został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Dębicy na badanie tomografii głowy. Mieszkaniec Cmolasu, przez nikogo niepilnowany, wyszedł z lecznicy.

 

ZOBACZ TEŻ:  » Kryminalni z Rzeszowa interweniowali w Nowej Wsi «

 

Rok później

Do tej makabrycznej zbrodni wracamy po prawie roku. Co o spawie mówi Prokuratura Rejonowa w Dębicy?

Jacek Żak, szef dębickiej prokuratury, poinformował nas, że skierowano wniosek do sądu o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających, czyli umieszczenie Tomasza B. w szpitalu psychiatrycznym.

Oznacza to, że jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratury, mieszkaniec Cmolasu nie będzie skazany za morderstwo i nie pójdzie do więzienia, ale zostanie zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, gdzie poddany zostanie leczeniu.

- Mężczyzna okazał się niepoczytalny i w lipcu mają zacząć się pierwsze rozprawy. Cały czas Tomasz B. jest tymczasowo aresztowany i przebywa w szpitalu psychiatrycznym

- wyjaśnia prokurator Żak.


CZYTAJ TEŻ:

bp

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe