Nowe rekordy naszych lekkoatletów

  • 10.07.2020, 19:57 (aktualizacja 10.07.2020, 20:01)
  • mj

Podziel się:

Oceń:

Nowe rekordy naszych lekkoatletów Fot. Archiwum klubowe Młodzież Tiki-Taki znów pokazała, że warto w nią inwestować. W akcji Wiktor Zięba.
Piątka zawodników reprezentowała kolbuszowską Tiki-Takę w rozegranym w Stalowej Woli trzecim, po wznowieniu sezonu, mityngu lekkoatletycznym. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

- Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała osiąganiu dobrych rezultatów

– oceniał Bogdan Karkut, trener naszego klubu.

W zawodach nie wystartowały dwie nasze gwiazdy, Magda Niemczyk i Wiktoria Wrońska, które w tym samym dniu wyjechały do Karpacza na zgrupowanie kadry narodowej. W Stalowej Woli jako pierwsza wystartowała Karolina Korzępa.

- Dokonała niecodziennego wyczynu

– ocenia Karkut. 

Najpierw w biegu na 80 metrów przez płotki niespodziewanie zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie bardziej doświadczonej, starszej o rok  i o wiele silniejszej fizycznie zawodnicze z Przemyśla, Julii Szczepanik.

- Pokonała zdecydowanie faworyzowane zawodniczki Resovii i Stali Mielec, a wynik 13,52, jaki uzyskała, jest lepszy o 0,29 setnych od poprzedniego rekordu życiowego

– zaznacza Karkut.

Dwie godziny po biegu sprinterskim Karolina, wraz ze swoją koleżanką klubową Amelią Chudzik, stanęła na starcie biegu z przeszkodami na dystansie 1000 metrów. Niespodziewanie znowu zajęła drugie miejsce, z  czasem 3,44,78. Amelia Chudzik była trzecia, czas: 3,48,22. 

W biegu przeszkodowym po raz pierwszy w karierze wystartował również Wiktor Zięba, który na dystansie 2000 metrów zajął drugie miejsce, z czasem 6,56,32.

- Czas byłby z pewnością sporo lepszy, ale Wiktor na trzecim rowie z wodą zaliczył upadek, co kosztowało go kilka sekund

– opisywał Karkut.

Trzeci na 200 metrów,  z bardzo dobrym wynikiem 23,85, był nasz najmłodszy zawodnik Bartek Sawuła.

- Wynik Bartka to obecnie najlepszy wynik w kraju, w  kategorii wiekowej do 16 lat

– zaznacza trener Tiki -Taki.

Kolejny świetny start zaliczył Jakub Chudzik, który na dystansie 800 metrów o ponad 3 sekundy poprawił rekord życiowy (1,58,79). Wynik ten daje Kubie pewną kwalifikację do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (połowa września w Łodzi). 

Przed naszymi zawodnikami okres lipcowych zgrupowań kadry narodowej i wojewódzkiej.

- W Ulanowie trenował będzie Jakub Chudzik. W Karpaczu trenują już Magda Niemczyk i Wiktoria Wrońska, zaś w Kolbuszowej, gdzie również odbędzie się zgrupowanie kadry sprinty i biegi przez płotki trenować będą Karolina Korzępa i Bartosz Sawuła. Pozostali zawodnicy trenować będą w klubie

– tłumaczy Karkut. 

 

mj

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
biegacz
biegacz 16.07.2020, 19:32
Brawo nie tylko piłka.

Pozostałe