Kolbuszowianka ma nowego trenera

  • 11.07.2020, 15:45
  • mj

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowianka ma nowego trenera Fot. M.Jastrzębski Biliński (na zdjęciu z lewej) poprowadził Kolbuszowiankę.
Wychowanek i wieloletni piłkarz Resovii, Maciej Biliński, znów został trenerem Kolbuszowianki. Jego zadaniem będzie utrzymanie drużyny w mieleckiej A klasie.

- I nie tylko. Chcę zaangażować go do pracy z młodzieżą w naszym klubie

- przyznaje Dariusz Wróblewski, prezes Kolbuszowianki.

"Bilu` ma bogaty piłkarski życiorys. Przez 16 lat reprezentował barwy Resovii (zdobył 117 goli), ale występował również w Strugu Tyczyn, Karpatach Krosno, Pogoni Leżajsk, Włókniarzu Rakszawa, Hermanie Hermanowa, Orle Wysoka Głogowska, a także w Kolbuszowiance (sezon 2003/04 jako grający trener). 

Biliński prowadził Kolbuszowiankę jeszcze później, w latach 2012-14, z dobrym skutkiem na poziomie czwartej ligi. Później pracował jeszcze w kilku innych klubach. Prowadził m.in. Wisłokę Dębica, Błękitnych Ropczyce i Lechię Sędziszów.

- Mogliśmy postawić na kogoś swojego, ale uważam, że "obcy" dobrze zmotywuje chłopaków

- tłumaczy Wróblewski.

Do tej pory zespół prowadził Bogusław Cieśla.

- Można było postawić na Darka Książka albo Grześka Wróblewskiego, ale lepszym rozwiązaniem jest "Bilu". Może pozytywnie wpłynąć drużynę

- podkreśla Wróblewski. 

Ulec zmianie może kadra KKS-u. Obrońcą Damianem Decem zainteresowana jest Hucina. Przyjść ma Leszek Drożdż z Werynianki. Sprawdzany jest również inny gracz Weryni - Stanisław Dragan.

- Poszerzamy kadrę, ale nic na siłę. Nie chodzi nam o osłabianie drużyn z okolicy, jak ktoś będzie chciał przyjść, to przyjdzie

- kończy prezes Kolbuszowianki. 

mj

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
felek
felek 16.07.2020, 19:29
Który to ten trener w koszulce czy podkoszulku :) ?

Pozostałe