Zawody z piłą w ręce. Sprawdź kto wygrał

  • 12.07.2020, 14:11 (aktualizacja 12.07.2020, 14:16)
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Zawody z piłą w ręce. Sprawdź kto wygrał Fot. Nadleśnictwo Kolbuszowa Trzecie miejsce z sumą 1013 pkt. zdobył Zbigniew Dragan (pierwszy od prawej), drugie miejsce i 1016 pkt. uzyskał Jerzy Magda (pierwszy od lewej). Na pierwszym, najwyższym miejscu na podium stanął Marian Bajek, który uzyskał aż 1033 pkt.
Dwunastu pilarzy wzięło udział w warsztatach szkoleniowych dla drwali. Pracują oni na co dzień przy pozyskaniu, czyli ścince i zrywce drewna. Organizatorem warsztatów i zawodów, które odbyły się początkiem lipca, jest Nadleśnictwo Kolbuszowa.

- Piątkowe przedpołudnie upłynęło nam w atmosferze rywalizacji. Miały wtedy miejsce warsztaty szkoleniowe dla drwali, które odbywają się u nas rokrocznie. Po co je organizujemy? Żeby przypomnieć o najważniejszym, o bezpieczeństwie podczas pozyskania drewna

- mówi Kinga Mazur, pracownica kolbuszowskiego nadleśnictwa.

Bezpieczeństwo

Najważniejszym celem, dla którego Nadleśnictwo Kolbuszowa organizuje warsztaty, wcale nie jest wyłonienie najlepszego drwala, tylko przypomnienie wszystkim pracującym na co dzień w lesie, że najważniejsze jest ich bezpieczeństwo.

- Prace wykonywane przy pozyskaniu drewna są najbardziej niebezpiecznymi pracami wykonywanymi w lesie. Wystarczy chwila nieuwagi, pośpiech i można zapłacić bardzo wysoką cenę, jaką jest nasze życie

- zauważa Kinga Mazur.

Cztery konkurencje

Podczas warsztatów zawodnicy biorą udział w czterech konkurencjach. W ścince drzewa, przygotowaniu pilarki do pracy, złożonej przerzynce kłód oraz dokładności przerzynki.

W każdym zadaniu muszą wykazać się precyzją, skupieniem, pełną uwagą oraz przede wszystkim zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

- Jak podczas wszystkich naszych warsztatów nie ma przegranych, dlatego każdy z zawodników dostał drobny upominek, a dodatkowo pierwsza trójka pamiątkowe, jak na pilarzy przystało, drewniane medale

- informuje przedstawicielka Nadleśnictwa Kolbuszowa.

- Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy do rywalizacji za rok. Życzymy wszystkim osobom pracującym w lesie, aby wykonywane przez nich zadania były jak najbardziej bezpieczne, pełne opanowania i spokoju

- dodaje Kinga Mazur.

bp

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe