Podkarpacie. Policjanci uratowali ojca z synem. Co się stało? [foto]

  • 12.07.2020, 17:00 (aktualizacja 12.07.2020, 17:00)
  • wz

Podziel się:

Oceń:

Podkarpacie. Policjanci uratowali ojca z synem. Co się stało? [foto] Fot. Podkarpacka Policja Załamanie pogody nad jeziorem Solińskim spowodowało trudności z dopłynięciem na brzeg.
W sobotę (11 lipca) nad Jeziorem Solińskim doszło do znacznego pogorszenia pogody. Przez wysokie fale wodne wypoczywający mieli problem z dotarciem na brzeg.

Policjanci patrolu wodnego tej soboty interweniowali kilkukrotnie. Pierwsza niebezpieczna sytuacja miała miejsce w godzinach popołudniowych. Pogoda sie pogorszyła, zebrał się wiatr, który stworzył duże fale na wodzie.

Około 15.30 do policji dotarło zgłoszenie, że mężczyzna, płynąc rowerem wodnym ze swoim dzieckiem, ma problem z przypłynięciem do brzegu. Jak się okazało, rowerek wodny nabierał też wody. Rodzina została odholowana na brzeg.

Policjanci zauważyli następnie innego mężczyznę, który jak się okazało, wybrał się łodzią na ryby, a przez wiatr i silne fale został zniesiony poza przystań i nie ma jak wrócić. Funkcjonariusze odtransportowali mężczyznę na brzeg.
 

Po godzinie 17 patrol wodny zauważył osobę na łodzi, która wzywała pomocy. Był to mężczyzna, który nie by w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Pracownicy policji zabrali wczasowicza na brzeg, natomiast łódź przetransportowali do przystani.

- Policjanci cały czas apelują o ostrożność i rozwagę. Sezon letni trwa w pełni, dlatego też apelujemy o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł. Korzystając ze sprzętu pływającego zakładajmy kamizelki ratunkowe, które są indywidualnym środkiem bezpieczeństwa

- informuje Podkarpacka Policja.

wz

Zdjęcia (2)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe