Centrum Medyczne wycofało się z otwarcia ośrodka. Co teraz?

  • 14.07.2020, 18:21
  • Bartosz Posłuszny

Podziel się:

Oceń:

Centrum Medyczne wycofało się z otwarcia ośrodka. Co teraz? Fot. Bartosz Posłuszny Bartosz Posłuszny Budowa nowego Ośrodka Zdrowia w Cmolasie kosztowała około 1,5 miliona złotych. Gminie Cmolas udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 70 tysięcy złotych.
BMS z Majdan Królewskiego wycofało się z otwarcia Ośrodka Zdrowia w Cmolasie. Co teraz z budynkiem należącym do gminy?

Przypomnijmy, że początkiem czerwca 2019 roku gmina Cmolas podpisała umowę z prywatnym majdańskim ośrodkiem zdrowia na wynajem całego budynku znajdującego się przy Urzędzie Gminy w Cmolasie. Obiekt w całości przeznaczony miał być pod usługi lekarskie. Od podpisania umowy minął rok. Najemca wycofał się, a gmina ponownie szukać będzie chętnego, który będzie mógł świadczyć usługi zdrowotne dla pacjentów.

Budowa ośrodka

Cmolaska gmina, budując ośrodek, miała ambitne plany. Urząd jeszcze w ubiegłym roku założył, że w ośrodku znajdować się będą gabinety rehabilitacyjne, dentystyczne i być może długo wyczekiwany ginekolog. 

- Gdyby udało się w całości ten budynek wynająć z zabezpieczeniem tych usług, których oczekujemy, czyli trzech specjalistów, jednego dentystę i rehabilitację, wtedy byłaby pełnia szczęścia

- mówił wówczas z nadzieją Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. 

- Jeżeli przetarg na całość się nie uda, wtedy będziemy próbowali gospodarować fragmentami tego ośrodka, żeby tych fachowców ściągnąć

- podał inne rozwiązanie przedstawiciel urzędu. 

Jak dodał wójt Galek, gmina ustaliła, aby w nowym ośrodku były świadczone takie usługi, jakich nie ma w sąsiednim ośrodku prowadzonym przez SP ZOZ w Kolbuszowej. 

Wypowiedział umowę

Jak poinformował nas Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas, Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego wypowiedziało gminie umowę na najem budynku w lutym 2020 roku. Centrum płaciło czynsz za wynajem budynku przez dziesięć miesięcy (od czerwca 2019 roku do marca 2020 r.). Gmina ustaliła miesięczną stawkę za wynajem w kwocie ponad 5,5 tys. zł za całość budynku. Łącznie na konto gminy wypłynęło prawie 60 tys. zł.

 Tym razem cmolaska gmina zdecydowała się nie wynajmować budynku w całości, tylko jego część. Na parterze do użytku jest 250 mkw, pięć gabinetów wraz z zapleczem. Na poddaszu użytkowym wygospodarowane jest natomiast 203 mkw, sześć gabinetów wraz z zapleczem.

Bartosz Posłuszny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe