Waleria Pogoda z Huciny obchodziła 101. urodziny! [FOTO]

  • 15.07.2020, 10:51 (aktualizacja 15.07.2020, 11:02)
  • ap/bp

Podziel się:

Oceń:

Waleria Pogoda z Huciny obchodziła 101. urodziny! [FOTO] Fot. B. Posłuszny Mieszkanka Huciny obchodziła 101. urodziny.
W sobotę, 4 lipca, Waleria Pogoda z Huciny obchodziła swoje 101. urodziny. Z tej okazji Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska, wraz z Jolantą Marut, sekretarzem gminy i sołtysem wsi Adamem Chlebowskim złożyli szanownej jubilatce życzenia.

Redakcja Korso również dołącza się do życzeń! Pani Walerio, dużo zdrowia i samych słonecznych dni!

Waleria Pogoda ur. 4 lipca 1919 roku, razem ze swoim mężem Władysławem, miała pięcioro dzieci - trzy córki i dwóch synów. Ma także trzynaścioro wnucząt, 23 prawnuków i czterech praprawnuczków. 

Waleria i Władysław Pogodowie wzięli ślub 23 czerwca 1945 roku. Ślub odbył się w Niemczech, bo właśnie tam para pracowała przez kilka lat. Władysław Pogoda został zesłany do Niemiec, do pracy, po łapance w 1940 roku w Kolbuszowej. Został zmuszony opuścić kraj i 7 lat przebywał poza granicami ojczyzny. Ciężko pracował w gospodarstwie we wsi Aach. Po dwóch latach, po jego staraniach przyjechała do Niemiec z Polski Waleria Sukiennik, rodem z Trzęsówki, którą już wtedy darzył sympatią.

Przeżyli wspólnie ponad 70 lat w zgodnym, trwałym i kochającym małżeństwie. 

 

ap/bp

Zdjęcia (4)

Fot. UG Niwiska

Fot. UG Niwiska

Piękny bukiet kwiatów wręczyli przedstawiciele magistratu. Na zdjęciu z jubilatką od lewej Renata Pogoda, synowa Walerii Pogody, Elżbieta, Wróbel, wójt gminy Niwiska i Adam Chlebowski, sołtys wsi Hucina.
Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Na zdjęciu pani Waleria z mężem Władysławem.
Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Na zdjęciu rodzina Pogodów.
Fot. Archiwum rodziny

Fot. Archiwum rodziny

Pani Waleria na zdjęciu sprzed kilkudziesięciu lat.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe