Reklama

Reklama

Amnestia w bibliotece w Kolbuszowej. Masz prawie tydzień na oddanie przetrzymywanej książki bez żadnych konsekwencji finansowych

Opublikowano: 9 maja 2018 18:48
Autor: Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Obecnie czytelnicy przetrzymują 1100 książek ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Reklama

Jak placówka informuje na swojej stronie internetowej, dłużnicy książkowi mają czas do 15 maja na oddanie wypożyczonych egzemplarzy. Jeżeli zrobią to do połowy tego miesiąca, nie będą musieli płacić za zwłokę.

Dla wszystkich

- Nie chodzi nam o to, by książka leżała dalej na półce albo, co gorsza, cały czas była znów u jednego czytelnika. Zależy nam na tym, by była dostępna dla wszystkich odwiedzających naszą placówkę i cieszyła każdego czytelnika, który weźmie ją do ręki - wyjaśniają i zachęcają do oddania zaległych książek.

Dłużnicy książkowi mają w swoich domach ponad tysiąc książek z kolbuszowskiej biblioteki. - Rekordziści przetrzymują je ponad dwa lata - mówi Andrzej Jagodziński, dyrektor MiPBP w Kolbuszowej.

Na miesiąc

Zgodnie z regulaminem biblioteki jedna osoba może wypożyczyć jednorazowo pięć książek na nie dłużej niż miesiąc.

-  Po upływie tego okresu można jednokrotnie prolongować (przedłużyć) termin oddania. Zamiar prolongaty książki należy zgłaszać osobiście lub telefonicznie /017 22-70-220 w. 25/ dyżurnemu bibliotekarzowi przed upływem terminu zwrotu - czytamy na stronie biblioteki.

Ile to kosztuje?

Za przetrzymanie książek poza wyznaczony termin, biblioteka pobiera opłaty w kwocie 1 zł od egzemplarza za każdy rozpoczynający się tydzień po terminie zwrotu. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztami wysyłanych upomnień.

- W przypadku nie zwrócenia książki po kolejnych dwóch upomnieniach, sprawa może być skierowana na drogę sądową - ostrzegają pracownicy biblioteki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.