Reklama

Reklama

Cztery skargi na jednej sesji. Co w sprawie kolbuszowskiego starosty ustalili radni?

Opublikowano: 27 grudnia 2018 15:03
Autor: Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Samorządowcy podczas ostatniej w tym roku sesji (27 grudnia) wzięli na tapetę sprawy zgłoszone do komisji skarg, wniosków i petycji.

Reklama

Jedna ze skarg złożonych przez Tomasza Buczka, dotyczyła stworzenia fikcji prawnej w celu nabycia praw emerytalnych przez starostę Kardysia. Chodzi o głośną na całą Polskę aferę związaną z powołaniem nowego szefa powiatu na zaledwie dwa dni. 

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej apelował również o rozwiązanie rady i przeprowadzenie ponownych wyborów.

Obecny na sesji Buczek nie został dopuszczony do głosu przez Mieczysława Burka, przewodniczącego Rady Powiatu Kolbuszowskiego. Kiedy chciał to uczynić, starosta Kardyś, "napisał w powietrzu" kilka linijek długopisem. Wyglądało to tak, jakby dawał sygnał szefowi rady, aby Buczek swoje uwagi złożył na piśmie. O to też mieszkaniec Kolbuszowej Górnej został poproszony przez przewodniczącego, po uzyskaniu wcześniej opinii radczyni prawnej na ten temat. 

Kolejna ze skarg, złożona z kolei przez Andrzeja Kuliga, dotyczyła braku zakładki na stronie Biuletynu Informacji Publicznej powiatu, w który to miejscu umieszczane byłyby interpelacje radnych powiatowych. Mężczyzna miał również zastrzeżenia co do tego, że rajcy nie podali do siebie danych kontaktowych, które byłyby dostępne dla mieszkańców powiatu. 

Radni zapoznali się z uzasadnieniami komisji skarg i w przypadku trzech z nich uznali, że są one bezzasadne. W przypadku skargi dotyczącej rozwiązania rady powiatu, samorządowcy stwierdzili, że rada, której są członkami, jest niewłaściwym organem, aby tę skargę rozpatrzyć. 

Więcej w najbliższym Korso (2 stycznia).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -2

  kolbuszowiak

  P. Kardysia jak i pozostałych wybrali ludzie tzw wyborcy a Pan Buczek miał za mało głosów jak również inni, więc o co chodzi? ze tyle nienawiści w przegranych ? Pan redaktorek Galek i Pan Buczek powinni przeprosić za pomówienia a nie ośmieszać się w dalszym ciągu - bo ja nie wiem o co oni walczą?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  Beata

  Jak można być takimi ludźmi bez honoru

 • 2 lata temu | ocena +4 / -1

  Hugp

  Brak słów poprostu brak ....na tem spektakl kardyś i jego spółka....