Reklama

Reklama

Gmina chce zakupić lokal w Porębach Dymarskich, w którym znajdował się sklep

Opublikowano: 4 stycznia 2020 14:30
Autor: bp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Chodzi o część budynku, który jest własnością Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, oraz zarząd spółdzielni, po negocjacjach, ustalili cenę.

Reklama

Część budynku po wycenie kosztować ma 64 760 zł. Lokal użytkowy ma powierzchnię 56 mkw. 

- Mamy wstępną wycenę. Czy jest możliwość negocjacji ceny. Jakie pomysły są na lokal? Kto o tym będzie decydował? - dopytywała Magdalena Szpyt, radna z Cmolasu. 

Stanisław Siębor, radny Porąb Dymarskich, wspomniał o remoncie całego obiektu oraz zaadoptowania nowej części lokalu np. na kuchnię. - W remizie jest bardzo małe zaplecze kuchenne, które nie spełnia swojej roli. Zagłosowanie za podjęciem uchwały pozwoli na pełniejsze korzystanie z remizy - wyjaśnił. 

Szef gminy podkreślił, że prowadził on negocjacje odnośnie ceny zakupu tej części lokalu. - Zarząd spółdzielni chciał kwotę nieco wyższą - nadmienił. Jednak po rozmowach cena zatrzymała się na wartości rynkowej, jaką wyliczył rzeczoznawca. - Kupujemy sklep i jeżeli pojawi się chętny, to nie możemy zostawić takiej miejscowości bez sklepu - podkreślił wójt Galek. - Jest tam handel metodą objazdową, W pierwszej kolejności sklep, jeżeli nie, będziemy się zastanawiać - skwitował, dodając, że cały obiekt przeznaczony będzie do remontu, więc nabierze większej wartości. Wszyscy radni byli za przyjęciem uchwały i zakupem

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.