Reklama

Reklama

Gmina Kolbuszowa. Awans Sokoła do IV ligi i planowana przebudowa kolbuszowskiego stadionu zaowocowały pewnymi komplikacjami dla drużyny piłkarskiej

Opublikowano: 22 lipca 2018 20:30
Autor: Lidia Szpara

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na ostatniej, czerwcowej sesji rady miejskiej Piotr Panek, kolbuszowski radny, poruszył kwestię tego, że Sokół - drużyna piłkarska z Kolbuszowej Dolnej - wkrótce nie będzie miał gdzie grać. Jest to związane z tym, że Sokół awansował do IV ligi i stadion Sokoła nie spełnia wymagań czwartoligowej drużyny, tzw. wymogów licencyjnych.

Reklama

Między innymi brakuje 80 miejsc siedzących, aby osiągnąć dopuszczalne minimum (według zestawienia wymogów licencyjnych powinno być 300 miejsc siedzących - przypis redakcji). Brakuje także sektora dla gości. Dostosowanie stadionu pociągnęłoby za sobą duże koszty. Teoretycznie Sokół mógłby grać na kolbuszowskim stadionie, ale ten wkrótce nie będzie dostępny z powodu planowanych poważnych remontów oraz przebudowy. Wygląda na to, że awans, który przyniósł tyle dumy i radości, w pakiecie przyniósł ze sobą i pewien problem.

Okazuje się, że najbliższy obiekt, na jakim omawiana drużyna piłkarska mogłaby grać, to stadion znajdujący się w Dzikowcu, jednak nie jest to satysfakcjonujące rozwiązanie. - Byłoby to trochę przykre, żeby nasi zawodnicy musieli grać na stadionie w innej gminie - zauważył radny.

Do interpelacji samorządowca z Kolbuszowej Dolnej odniósł się Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, który przyznał, że problem faktycznie się pojawił. - Tak się niefortunnie składa, że przebudowa stadionu w Kolbuszowej rozpocznie się w jesieni i na pewno jesienna runda w tym roku, jak również wiosenna i jesienna runda w przyszłym roku nie będzie mogła być realizowana w oparciu o boisko w Kolbuszowej. Otóż stadion będzie wtedy w przebudowie i jakieś rozwiązanie trzeba będzie znaleźć - dodał Jan Zuba.

Jakie, tego burmistrz na dany dzień nie był w stanie powiedzieć, natomiast zapewnił, że to zagadnienie będzie podejmowane i wkrótce będzie się kontaktować z odpowiednimi osobami celem rozwiązania tego problemu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Zonk

    Nie ma stadionu to się wycofajcie z rozgrywek. Po co awansować jak się nie ma gdzie grać.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ZDolny

    Lidia, naprawdę??? O tym temacie już było głośno przed rokiem gdy Sokół ocierał się o awans. Korso z reszta tez o tym pisało min.2 razy. Poszukaj swojego podwórka