Reklama

Reklama

KOLBUSZOWA GÓRNA. Nowe rondo powstaje na drodze krajowej nr 9

Opublikowano: 20 lipca 2019 18:30
Autor: Bartosz Posłuszny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na koniec września planowane jest zakończenie robót przy budowie łącznika drogi nr 9 i traktu biegnącego do Sędziszowa Młp.

Reklama

- Na budowie obwodnicy sieci wodociągowe, elektryczne i gazowe zostały przebudowane już w całości - mówi o posuwających się pracach Andrzej Szpala, kierownik budowy. - Na moście, nad potokiem "Górnianka" mamy wykonaną zasypkę obiektu. Zostały jeszcze do wykonania roboty związane z nawierzchniami, konstrukcją jezdni oraz robotami brukarskimi.  

Jak wyjaśnia kierownik, zostanie to zrobione wraz z kolejnym etapem budowy ronda na drodze krajowej nr 9. - W tej chwili na "krajówce" robimy połówkę ronda od strony nowo budowanej drogi wojewódzkiej - przedstawia sytuację nadzorujący pracę. - To jest pierwszy etap organizacji ruchu. Drugi etap zostanie wprowadzony w sierpniu - dodaje. 

Druga połówka ronda

Jak wyjaśnia kierownik, w kolejnym miesiącu ekipy przechodzą na drugą stronę "dziewiątki" i będą tam wykonywać prace związane z kolejną częścią ronda. - Następnie będziemy wykonywać środek, więc ruch samochodowy będzie prowadzony nowo powstałym skrzyżowaniem okrężnym - informuje Andrzej Szpala, dodając, że prawdopodobnie do września potrwają utrudnienia na drodze relacji Kolbuszowa - Rzeszów.

- Ale ruch dwukierunkowy będzie przez większość czasu utrzymany - zapewnia. Wahadłowy ruch na krajowej drodze nr 9 będzie wprowadzany w końcowej fazie prac, podczas wykonywania nawierzchni asfaltowych. - Za tydzień zaczynamy układanie warstw bitumicznych na trasie zasadniczej obwodnicy - nadmienia przedstawiciel firmy. 

Kiedy ruch wahadłowy?

Na chwilę obecną ruch na drodze wojewódzkiej prowadzącej do Sędziszowa Małopolskiego odbywa się dwukierunkowo. - Będą utrudnienia, ale na pewno nie teraz - zaznacza Andrzej Szpala, mówiąc o powstającym tam kolejnym rondzie. - Ruch wahadłowy najprawdopodobniej zostanie tam wprowadzony w sierpniu. Na tym rondzie zostały wykonane już krawężniki - dodaje nasz rozmówca.

Na całej trasie budowy powstają także nasypy pod ścieżkę rowerową, która ma powstać równolegle do drogi. – Jesteśmy w tej chwili mniej więcej w połowie prac - dodaje kierownik budowy. Zakończenie wszystkich robót planowane jest na koniec września.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Kolbuszowianka

    Tak się zastanawiam .. ten skup w utworzonym już rondzie.... Wyjmą czy zostawia? ;)