Reklama

Reklama

Kto pomoże Zespołowi Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej? Burmistrz pisze do starosty

Opublikowano: 28 maja 2019 21:01
Autor: Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Sytuacja wydaje się być na tyle trudna, że gmina Kolbuszowa może sama tego nie udźwignąć. Kto poda pomocną dłoń?

Reklama

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej zwraca się z pytaniem do starosty Józefa Kardysia. Sprawa dotyczy Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej. - Czy zarząd powiatu kolbuszowskiego rozważa w okresie najbliższych 5-ciu lat podjęcie działań zmierzających do poprawy warunków lokalowych placówki na Dolnej? - możemy wyczytać z pisma skierowanego do szefa powiatu.

Kosztowne inwestycje

Rzecz w tym, że wieloletnie prognozy finansowe gminy nie napawają optymizmem. Dzieje się tak ze względu na zadania, których urząd miasta podejmie się w najbliższym czasie. Mowa między innymi o budowie kolei aglomeracyjnej, rewitalizacja gospodarki ściekowej, które niosą za sobą duży wkład pieniężny. Co za tym idzie, wyklucza to możliwość polepszenia warunków funkcjonowania Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej  Dolnej. Pismo skierowane zostało do wiadomości m.in. radnych powiatowych z gminy Kolbuszowa. 

Propozycja przeniesienia

Przypomnijmy, że nie pierwszy raz starano się znaleźć najlepsze rozwiązanie trudności niewystarczających warunków nauki dla dzieci niepełnosprawnych. W lutym członkowie komisji oświaty razem z burmistrzem i przedstawicielami szkoły specjalnej spotkali się w szkole w Kupnie. Władze samorządowe brały wtedy pod uwagę możliwość przeniesienia jej do kupieńskiej placówki.

Na swoim miejscu 

Burmistrz Jan Zuba podczas rozmów w Kupnie zadeklarował, że widzi sens przenoszenia szkoły specjalnej pod warunkiem, że pojawiłaby się tam dodatkowa powierzchnia sportowa - sala gimnastyczna z zapleczem, której w placówce w Kolbuszowej Dolnej brakuje. Było też drugie spotkanie samorządowców, w szkole specjalnej. Radni rozważali możliwości najlepszego wyjścia z tej trudnej sytuacji. Temat zakończył się na tym, że szkoła specjalna miała zostać na swoim miejscu. Obiecano także, że gminny magistrat dopilnuje tego, aby warunki na Dolnej się poprawiły.

Z pisma skierowanego do kolbuszowskiego starosty wynika jednak, że gmina sama sobie nie poradzi. Pozostaje tylko czekać na odpowiedź szefa powiatu. Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.