Reklama

Reklama

LEKKOATLETYKA. Nasza trójka na podium

Opublikowano: 13 października 2019 07:40
Autor: Marcin Jastrzębski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Monika Węgrzyn poprawiła swój rekord życiowy. Dobre wyniki zanotowali inni wychowankowie kolbuszowkiej Tiki -Taki w kolejnej biegowej imprezie w Rzeszowie.

Reklama

5. Bieg o Puchar Pratt&Whitney odbył się w Rzeszowie w minioną sobotę (5 października). Głównej rywalizacji na 5 km towarzyszyły biegi młodzieżowe na 600 metrów. W zawodach wystartowała trójka reprezentantów kolbuszowskiej Tiki -Taki. - Wszyscy stanęli na podium – zaznaczał trener Bogdan Karkut. W biegu młodzieżowym (do 15 lat) drugie miejsce zajęła Amelia Chudzik. 

- Choć była dwa lata młodsza i słabsza fizycznie od rywalek, dzielnie z nimi walczyła, zajmując drugie miejsce tuż za czwartą zawodniczką ostatnich mistrzostwa Polski do 16 lat, Alicją Magdoń z Resovii – zaznaczał Karkut. Brat Amelki, Jakub Chudzik, nie miał większych problemów z wygraną wśród chłopców.

Bieg główny (5 km) miał bardzo mocną osadę z uwagi na liczny udział zawodników z Kenii oraz Ukrainy. Kolejny udany występ zanotowała Monika Węgrzyn. - Nasza zawodniczka miała prawo czuć się zmęczona, bo 6 dni  wcześniej zdobyła złoty medal w mistrzostwa Polski w biegu górskim, a dzień później biegała w zawodach szkolnych, ale pobiegła bardzo dobrze – zaznaczał jej trener. Monika o ponad 20 sekund poprawiła rekord życiowy na tym dystansie, uzyskując czas 19 minut 8 sekund. Dało to jej drugie miejsce wśród juniorek i czwarte wśród Polek w kategorii open.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.