Reklama

Reklama

„Łojdiridi” po raz trzeci, czyli potańcówka z muzyką na żywo

Opublikowano: 2 lutego 2020 20:49
Autor: js

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Już po raz ósmy, a po raz trzeci w powiecie kolbuszowskim, spotkają się miłośnicy muzyki tradycyjnej regionów szeroko pojętej Rzeszowszczyzny. Wydarzenie to zaplanowano na najbliższą sobotę (8 lutego) w Centrum Kultury Wsi w Kolbuszowej Górnej.

Reklama

- "Łojdiridi" to aktywne uczestnictwo. To ukłon w stronę dawnych wesel i zabaw wiejskich, gdzie każdy umiał zatańczyć polkę, oberka; bez tej umiejętności osoba stawała się nieatrakcyjna w społeczeństwie - wyjaśniają organizatorzy. 

Wydarzenie to rozpocznie się warsztatami, gdzie pod czujnym okiem doświadczonych tancerzy można opanować podstawy kroków oraz współpracy w parze. Nabytą wiedzę można będzie wykorzystać na potańcówce, podczas której zawsze występują kapele i muzycy tradycyjni z regionu, wykonując charakterystyczną dla tych stron muzykę.

- Impreza jest skierowana absolutnie dla wszystkich, nie trzeba umieć tańczyć, nie trzeba mieć partnera! Jeśli ktoś chciałby tylko posłuchać muzyki, albo zobaczyć, jak dziś można bawić się do tej tak zwanej "ludowizny" - jak najbardziej zapraszamy, krzesła, a może nawet i jaki stolik się znajdzie! - zachęcają organizatorzy. 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie "Gdzieś Tu" a współorganizatorami Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Kolbuszowej Górnej, ze strony którego będzie można liczyć na strawę dla ciała. Wstęp na wydarzenie to dobrowolny datek do kapelusza.

PROGRAM:

  • 16:30 - 18:00 - warsztaty tańca dla wszystkich i zabawy dla najmłodszych (w osobnej sali)
  • 18.00 - 21:00 - potańcówka: Kapela Iskierczanie (Dębica - Latoszyn) oraz Kapela z Huty Komorowskiej
     
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.