Reklama

Reklama

Na ulicy Bytnara palić już nie wolno. Młodzież pisze petycję

Opublikowano: 15 listopada 2019 11:49
Autor: Anna Pocałuń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Strefa wolna od dymu tytoniowego na ul. Janka Bytnara stała się faktem. Młodzież z ZST nie daje jednak za wygraną. Uczniowie zbierają podpisy pod swoją petycją. Czego ona dotyczy?

Reklama

- Zakończmy odwieczny spór uczniów z nauczycielami o wychodzenie ze szkoły w ZST Kolbuszowa. Zachęcamy władze szkoły do zrobienia palarni na terenie szkoły lub na Manhattanie. Dzięki temu rozwiązaniu jedni i drudzy zyskają na tym, oszczędzając czas i nerwy - piszą przedstawiciele uczniów, zachęcając do oddania podpisu. 

Petycja pojawiła się na stronie internetowej petycjeonline.com, 5 listopada. Do tej pory (dane na godz. 12) podpisało się pod nią 49 osób. 

Dyrekcja wie

Władze szkoły wiedzą o petycji, którą zainicjowali wychowankowie palcówki. Grażyna Pełka, dyrektor szkoły, radzi uczniom, żeby swoją petycję skierowali do odpowiedniego ministra lub Sejmu, aby ten uchwalił nowe prawo. - Placówka publiczna musi postępować zgodnie z prawem, a mówi ono, że na chwilę obecną na terenie szkoły nie może być mowy o palarni - wyjaśnia Grażyna Pełka.

Wysoki mandat

Nasza rozmówczyni przypomina, że każda szkoła realizuje program wychowawczo-profilaktyczny, który zawiera działania związane z profilaktyką uzależnień i profilaktyką zdrowotną i nauczyciele odpowiadają za to, co się dzieje na jej terenie.

- Ponadto co roku mam kontrole z sanepidu i gdyby nadzorujący wyczuli dym na terenie szkoły, to jestem ukarana mandatem w wysokości tysiąca złotych, który musiałabym zapłacić ze swojej kieszeni - podkreśla dyrektor.

Brak możliwości

Dyrektor ZST dodaje, że tematem ostatniego spotkania był problem zaśmiecania ul. Janka Bytnara. Grażyna Pełka zaznaczyła także, że śmieci nie biorą się tylko z niedopałków papierosów. Jak nadmienia nasza rozmówczyni, uczniowie mogą pisać i podpisywać petycje, nic tym jednak nie osiągną w odniesieniu do obowiązujących przepisów.

Jeżeli petycja trafi na biurko dyrektora, prawdopodobnie uczniowie usłyszą odpowiedź argumentowaną odpowiednimi regułami, że nie ma prawnych możliwości na budowę palarni.


Mariola Kiełboń, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Rzeszowie 

 • W miejscach publicznych palić nie wolno. Mówi o tym ustawa, a szkoła jest miejscem publiczny. Na pewno nie można tam zorganizować ani palarni dla nauczycieli, ani dla uczniów.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  JKL

  Jak dzieciaki chcą pokazać, że są dorośli to niech zapoznają się z przepisami. Bo nie wiedzą, że w miejscach publicznych i w placówkach oświatowych jest zakaz palenia. Jak tego nie rozumieją to karać jak dorosłych i niech płacą jak dorośli. Zastawiam się kiedy te dzieciaki dorosną i zaczną brać życie na poważnie.

 • rok temu | ocena +1 / -1

  sas

  Czy wśród palących są tylko pełnoletni uczniowie? Jeżeli nie to, kto kupuje młodszym papierosy. Wypadałoby się również zająć deprawacją młodzieży.

 • rok temu | ocena +4 / -1

  Anonim

  Fajnie ze nauczyciele pala w piwnicy