Reklama

Reklama

"Naród jutro będzie taki, jaką dzisiaj jest rodzina" - takie hasło przyświecało obchodom w Hucisku

Opublikowano: 6 czerwca 2019 17:30
Autor: opr. ap

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dnia 28 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Hucisku obchodziła Święto Patrona, którym jest Prymas Tysiąclecia – Kardynał Stefan Wyszyński oraz jednocześnie Święto Rodziny.

Reklama

Jak co roku, dzień ten obchodzony był bardzo uroczyście, a rozpoczął się od wspólnej Mszy Świętej, którą celebrowali: ksiądz proboszcz – Kazimierz Franczak, ks. prałat – Wiesław Augustyn oraz ks. katecheta – Piotr Zdeb. Ksiądz Piotr podczas poruszającego kazania przypomniał postać Kardynała Wyszyńskiego i zachęcił do jego naśladowania.

Po mszy świętej zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie powitała ich dyrektor Halina Haracz. Przybyli goście razem z przedstawicielami lokalnej władzy oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów klasy VIII. Jej celem było przypomnienie postaci kardynała Stefana Wyszyńskiego, jego życia i dokonań. Występ ósmoklasistów zakończyło krótkie przedstawienie uczniów klas IV i V pt. „Kromka chleba”, które przybliżyło zebranym model wychowawczy panujący w rodzinie Wyszyńskich.

Następnie przyszła kolej na najmłodszych uczniów. W związku z obchodzonym w tym dniu Świętem Rodziny przygotowali oni dla rodziców wiersze oraz pięknie zatańczyli, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uczniowie z klas I i II przedstawili inscenizacje pt. ,,Dwie mamy” oraz „Jak Pan Bóg stwarzał mamę”, które również bardzo podobały się widzom.  Rodzice otrzymali także wiele życzeń i prezentów od swoich pociech. Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Patronie szkoły i nagrodzenie zwycięzców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Kamil

    A to pani derektor nie była na mszy świętej.Tylko witała . Szkoła to za dużo powiedziane - garsteczka dzieci. Ale jest artykuł - coś się dzieje przecież dla śrdowiska.