Reklama

Reklama

Nie będzie zwiększenia prędkości na odcinkowym pomiarze w Kolbuszowej Górnej

Opublikowano: 23 marca 2018 14:30
Autor: js/lw

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dzisiaj, 23 marca, w Kolbuszowej Górnej odbyła się wizja w terenie. Była ona efektem wniosku radnego Piotra Panka z Kolbuszowej Dolnej.

Reklama

Do sołectwa przyjechali przedstawiciele policji, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Inspektoratu Transportu Drogowego oraz urzędu miejskiego. Nie zabrakło także samorządowców z Kolbuszowej Górnej oraz wnioskodawcy zwiększenia prędkości z 50 do 70 km/h - Piotra Panka.

Radny z Kolbuszowej Dolnej tak skomentował dzisiejszą wizję w terenie:

- Na spotkanie z całej rady miejskiej zostałem zaproszony jedynie ja, oraz dwóch radnych i sołtys z Kolbuszowej Górnej, także jego wynik w takim składzie znałem już zanim rozpoczęliśmy. Uważam że była to zwykła ustawka. Nie miałem żadnych szans na przebicie, a decyzję całej rady miejskiej pozwolono zablokować kilku osobom. Oczywiście zgadzam się że pomiar ten zwiększa bezpieczeństwo w Kolbuszowej Górnej, ale faktem jest też że zwiększa on niebezpieczeństwo na drogach w Kolbuszowej Dolnej, Kupnie i Widełce gdzie kierowcy "nadrabiają" utracony czas. Niestety nikt poza mną tego problemu i tej zależności zdaje się nie dostrzegać - napisał w sieci Piotr Panek.

Uczestnicy spotkania ustalili, że na razie wstrzymują się ze zwiększeniem prędkości na tym fragmencie drogi nr 9. Jest natomiast szansa na przesunięcie lub całkowitą likwidację odcinkowego pomiaru prędkości w sołectwie.

Jaka? O tym napiszemy w najbliższym Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -0

  Artur

  Wprowadzić zakaz wyprzedzania na terenie całej gminy i będzie jeszcze bezpieczniej Zaprzestać budowy dróg asfaltowych

 • 3 lata temu | ocena +1 / -6

  Kolb

  Myślę, że radny Piotr Panek bierze w 100% odpowiedzialność w razie jakiegoś wypadku (oby do takiego nie doszło!) a na tym odcinku mieliśmy przed laty śmiertelne wypadki .

 • 3 lata temu | ocena +0 / -4

  czapla

  Pozostało kierowcom włączyć tam Yanosika,śmigać siedemdziesiątką i tylko uważać na kontrole

 • 3 lata temu | ocena +3 / -2

  RKLGFR

  A zajmijcie sie wreszcie jakimiś poważnymi sprawami pomiar poczeka i na pewno zostanie

 • 3 lata temu | ocena +8 / -1

  RKL

  Piekny przyklad jak w naszym kolorowym miasteczku wyglada polityka. Wsadz do klatki 3 lwy i krolika i kaz im sie dogadac kogo zjedza aby przezyc. Brawo za podjecie walki!