Reklama

Reklama

Niedziela Męki Pańskiej w skansenie - będzie msza i warsztaty

Opublikowano: 5 kwietnia 2019 11:33
Autor: mkl/js

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Niedziela Palmowa rozpoczyna cykl Wielkiej Nocy i jest obchodzona na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. W skansenie muzealnicy opowiedzą także o zwyczajach związanych z tym dniem.

Reklama

Kwietna Niedziela w dawnej wsi to przede wszystkim uświęcanie pradawnych zwyczajów. 14 kwietnia muzeum zaprasza najpierw do sali warsztatowej szkoły z Trzebosi, by upleść tradycyjną palmę wielkanocną i posłuchać ciekawych opowieści o symbolice roślin wykorzystywanych do jej budowy oraz o tradycjach związanych z Niedzielą Męki Pańskiej.

Natomiast o 14 w kościele z Rzochowa zostanie odprawiona msza św., podczas której zostaną poświęcone przygotowane wiązanki.

Oto plan dnia:

  • 12.00 – 12.40 – warsztaty wykonywania palm – I grupa
  • 13.00 – 13.40 – warsztaty wykonywania palm – II grupa
  • 14.00 – msza święta

Cena warsztatów: dorośli – 5 zł; dorosły i dziecko – 10 zł; 2 osoby dorosłe z dziećmi – 15 zł. Do ceny warsztatów należy doliczyć koszt biletów wstępu do skansenu!

Zapisy: tel. 669 001 223 lub 17 22 71 071, e-mail: [email protected]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.