Reklama

Reklama

Oddział covidowy powstanie w kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: 29 października 2020 11:56
Autor: js/bp

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa, poinformował dzisiaj (29 października) o planach utworzenia oddziału dla osób zakażonych koronawirusem. Oddział covidowy ma ruszyć w kolbuszowskim szpitalu od 1 listopada.

Reklama

Sygnały na ten temat docierały już do naszej redakcji wcześniej. Dyrektor szpitala był jednak dla nas nieosiągalny, a starosta odsyłał po informację właśnie do niego. 

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Kolbuszowskiego, Zbigniew Strzelczyk przyznał, że podjęto kroki, aby oddział covidowy utworzyć w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej. 

 


ZOBACZ TAKŻE: Ognisko koronawirusa w kolejnym kościele?


 

Oddział ma liczyć na razie sześć łóżek. Gdzie powstanie?

- Na oddziale intensywnego nadzoru kardiologicznego. Tylko na czas Covidu. Później wracamy do normalności

- wyjaśniał podczas sesji dyrektor Strzelczyk.

Jak powiedział, szpital musi wyjść naprzeciw obecnej sytuacji i utworzyć oddział, na którym będzie ratowane ludziom życie. Szef SP ZOZ przyznał, że jest już po rozmowach na ten temat z wojewodą, a starosta pomaga w zorganizowaniu niezbędnego sprzętu. 

- Trzeba zastosować coś radykalnego, co wydaje mi się, nie ominie żadnego szpitala. Kto zrobi to pierwszy, to zrobi to lepiej

- stwierdził dyrektor Strzelczyk.

Szef szpitala mówił także o ciężkiej sytuacji w lecznicy. Obecnie na zwolnieniu chorobowym przebywa 170 pracowników SP ZOZ. Zakażenia Covid-19 stwierdzono na każdym oddziale. 

- Trzeba z tym żyć i nie poddawać się. Nie narzekamy. Nie ma specjalnych wywiadów. Nie mówimy o tym, co się dzieje, bo po co. Walczymy z tym spokojnie i bez rozgłosu

- dodał Zbigniew Strzelczyk. 

 


TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Tłumy na proteście kobiet w Kolbuszowej [FOTO] [VIDEO]


 

Wspomniany oddział intensywnego nadzoru kardiologicznego mieści się na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Kolbuszowej. Jak powiedziała nam Renata Piekuta, kierownik działu organizacji w SP ZOZ Kolbuszowa, obecnie na oddziale nie ma pacjentów. Przyjęcia, do odwołania, zostały wstrzymane z powodu braku pracowników. 

Pacjenci nie są przyjmowani na oddział nefrologii i dializoterapii. Ograniczone zostały również przyjęcia na oddziale chirurgicznym i urologicznym. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    zzz

    To już lepiej odsyłać do domu. Gdy widzę ten szpital to przypomina mi się serial "daleko od noszy".

  • miesiąc temu | ocena +2 / -0

    Mieszkaniec.

    Żeby się dyrektor szpitala nie przepracował na tych 6 łóżkach. A cała rehabilitacja stoi pusta.