Reklama

Reklama

Ognisko wirusa opanowane. Pomagają wolontariusze

Opublikowano: 29 października 2020 09:06
Autor: js

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci O śmierci podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie poinformował nas w piątek, 23 października, ks. Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiego Caritasu.

Reklama

Osoby te miały potwierdzone zakażenie koronawirusem. Na razie nie wiadomo, czy zmarli pensjonariusze mieli także choroby współistniejące. Nasz rozmówca podkreślił podczas piątkowej rozmowy, że cały czas sytuacja w domu pomocy jest dynamiczna i zmienia się z minuty na minutę.

- Interweniowałem, żeby udało się przyjąć do któregoś szpitala kilka osób. Jedna osoba została przyjęta do szpitala w Jarosławiu

- przekazał ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritasu w Rzeszowie.

 Nasz rozmówca podkreślił, że pensjonariusze w cmolaskim DPS-ie są pod bardzo dobrą i całodobową opieką medyczną. Ksiądz Potyrała dodał, że zgłosiło się kilkunastu wolontariuszy, którzy wyrazili chęć pomocy.


TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ognisko koronawirusa w kolejnym kościele?


- Jest również pielęgniarka oraz siostry zakonne, które działają tam całą dobę. Na pewno każda para rąk jest nam potrzebna

- informował dyrektor Caritasu i dodał, że oprócz wolontariatu jest możliwość zawierania umów zlecenie za opiekę nad chorymi w Cmolasie.

 Po raz kolejny skontaktowaliśmy się we wtorek, 27 października, z ks. Potyrałą, dopytać o sytuację w Cmolasie. Dyrektor rzeszowskiego Caritasu zaznaczył, że sytuacja w domu pomocy wydaje się już opanowana, a ognisko będzie powoli wygaszane.

- Do piątku (30 października) będzie tam pielęgniarka, są też wolontariusze, więc osoby chore mają pomoc i mam nadzieję, że już niedługo sytuacja zostanie opanowana

- żywi nadzieję nasz rozmówca.

Ks. Potyrała dodaje również, że tylko jedna pensjonariuszka została przetransportowana do szpitala. Jak zapewnia ksiądz, reszta chorych osób jest pod bardzo dobrą i stałą opieką w Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.