Reklama

Reklama

Po niespełna 12 latach zabytkowa kaplica w Weryni znów będzie remontowana [FOTO]

Opublikowano: 19 lutego 2020 18:00
Autor: js

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Pracownia architektoniczna z Krosna, na zlecenie powiatu, wykonała już niezbędną dokumentację projektową. Opisano w niej, co i jak ma zostać zrobione, aby obiekt sakralny z 1873 roku przywrócić do odpowiedniego stanu. 

Reklama

Skąd decyzja o remoncie? Stanisław Stec, sekretarz powiatu, wyjaśnia, że takie zalecenie otrzymano po kontroli przeprowadzonej przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zwrócił on uwagę na odpadający tynk. Zalecił również sprawdzenie szczelności dachu, który jak się okazało, nie przecieka. 

Architekci rozpisali krok po kroku, jakie prace należy wykonać przy obiekcie zlokalizowanym przy Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Mowa m.in. o usunięciu przylegającej do murów kostki brukowej, odkopaniu fundamentów, wykonaniu drenażu oraz pomalowaniu całej elewacji. W planie, dodatkowo, jest także uzupełnienie ubytków w drewnianych ramach okiennych. 

Prace remontowe powiat planuje wykonać w tym roku. Szacunkowo pochłoną one kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostateczną kwotę poznamy po rozstrzygniętym przetargu.

Przypomnijmy, że gruntowny remont kaplicy przeprowadzony został w 2008 roku. Za ponad 80 tys. zł m.in. przeprowadzono pełną konserwację techniczną i estetyczną kaplicy wraz z przywróceniem jej pierwotnego wyglądu. M.in. wymieniono dach, wykonano izolację poziomą i renowację drzwi i okien. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.