Reklama

Reklama

Prezydent Rzeszowa mówi NIE wyborom korespondencyjnym. A co z Kolbuszową?

Opublikowano: 24 kwietnia 2020 08:40
Autor: js/gl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Poczta Polska poprosiła o udostępnienie danych mieszkańców Rzeszowa w celu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Tadeusz Ferenc uznał, że tego nie zrobi. A jaką decyzję podjęły kolbuszowskie władze?

Reklama

10 maja 2020 roku w całym kraju mają się odbyć wybory Prezydenta RP. Kłopot w tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce je przeprowadzić mimo pandemii koronawirusa i forsuje pomysł głosowania korespondencyjnego.

W ostatnich dniach Poczta Polska zaczęła się zwracać do samorządowców z prośbą o przekazanie spisów wyborczych z danymi osobowymi mieszkańców miast i gmin. Wielu włodarzy nie ma zamiaru przekazywać tych danych. Tak postąpił choćby prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. W czwartek (...)
   CZYTAJ DALEJ >>  

A jak sytuacja wygląda w Kolbuszowej? O to zapytaliśmy dzisiaj sekretarza Krzysztofa Matejka. Jak powiedział, taki wniosek trafił również wczoraj do kolbuszowskiego magistratu. Nie spełnia on jednak wymogów formalnych i w związku z tym nie jest brany pod uwagę. 

- Czekamy na prawidłowy wniosek, który później będziemy ewentualnie rozpatrywać - mówi przedstawiciel urzędu. 

Z kolei wczoraj (24 kwietnia) radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej opublikował na swoim profilu na Facebooku wzór pisma, w którym informuje, że nie wyraża na przekazanie swoich danych Poczcie Polskiej.

- Jeśli nie chcecie, aby Wasze dane osobowe były elementem głupkowatej zabawy jaką wymyślił poseł Jarosław K., można skorzystać z pisma, które zamieszczam poniżej i złożyć je do szefa Waszej gminy. Ja jutro takie pismo zanoszę burmistrzowi - napisał samorządowiec. 

Pod wpisem Michała Karkuta komentarz zostawił Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji:

-  Zamierzam jutro porozmawiać z panem sekretarzem. Zobaczymy czy przekazali już dane wnioskodawcom. Jeśli będę miał dowód na złamanie prawa składam zawiadomienie do prokuratury - poinformował.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Maniek

  Jak zwykle wiejskie mądrości typowe dla Górnej. Ciekaw jestem czy Karkut tak samo postąpił przy otrzymaniu jakiegokolwiek pisma z magistratu kolbuszowskiego ktore dostarczyla mu poczta.

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Anty Pis

  Niechcę aby moje dane były używane kij wie w jakim celu, mówię NIE Gdzie ten link? Ale czy da coś złożenie pisma ? jak kolbuszowa to PIS i tak zrobią co zechcą :(

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  kaan

  Tak trzymać,p.Karkut

 • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  lol

  super decyzja