Reklama

Reklama

Przetarg na wywóz śmieci unieważniony. Co dalej?

Opublikowano: 28 października 2020 08:26
Autor: wz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Majdańska gmina jest po przetargu na wywóz śmieci. Cena, jaką zaproponował jedyny oferent, przekracza kwotę, jaką chce przeznaczyć na to zadanie gmina. Czy dojdzie do podpisania umowy?

Reklama

W poniedziałek, 19 października, o godz. 12 otwarto wszystkie oferty, które złożyli przedsiębiorcy. 

Jedyną chętną firmą do wywozu śmieci na terenie gminy okazało się Konsorcjum FCC sp. z o.o. - Lider z partnerem Przedsiębiorstwem Handlowo - Usługowym "Zieliński". 

Ci sami wykonawcy zajmują się wywozem śmieci na terenie gminy w tym roku. Kwota usługi, jaka została zaproponowana przez konsorcjum w przetargu, to 1 194 598,80 zł. Z kolei kwota, jaką gmina zamierza wstępnie przeznaczyć na inwestycję, to 958 041 zł.

Skontaktowaliśmy się z Janiną Wójtowicz, zastępcą wójta gminy Majdan Królewski, by dopytać o wynik oceny przedstawionej oferty. Przedstawicielka gminy poinformowała nas we wtorek (27 października), że przetarg został unieważniony.


CZYTAJ TAKŻE: Region. Ognisko koronawirusa w szpitalu


Powodem takiej decyzji jest brak zabezpieczonej kwoty, jaką życzył sobie jedyny oferent. Gmina na to zadanie nie może przeznaczyć tak dużej kwoty. Jak nasza rozmówczyni poinformowała dalej, ogłoszony zostanie kolejny przetarg w najbliższym czasie.

Jak dotąd, w tym roku w gminie Majdan Królewski nie było żadnych podwyżek cen za śmieci. Zapytaliśmy zastępcę wójta, czy możliwy jest wzrost cen za wywóz odpadów. Nasza rozmówczyni podkreśliła, że ciężko to określić na obecną chwilę. Wszystko zależeć będzie od wyniku kolejnego przetargu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    A.

    Super, tak mało placimy za śmieci ze pora znowu podnieść opłaty. Brak słów