Reklama

Reklama

Radni z gminy Raniżów nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Sławomira Spaczyńskiego

Opublikowano: 3 marca 2018 18:00
Autor: Dominika Garbacka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Nikt spośród 15 samorządowców nie zagłosował za stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu radnego Sławomira Spaczyńskiego. Co tuż przed głosowaniem w tej sprawie powiedzieli sobie wójt z radnym Spaczyńskim?

Reklama

Przypomnijmy. Uchwała dotycząca wygaszenia mandatu radnego pojawiła się już na styczniowej sesji. Wniosek wójta o jej wprowadzenie do porządku obrad nie uzyskał jednak wystarczającego poparcia samorządowców.

Temat jednak wrócił, bo jak się okazało, wójt zdążył już wcześniej powiadomić wojewodę, że ma wątpliwości co do faktycznego miejsca zamieszkania radnego Spaczyńskiego. Wojewoda zobligował przewodniczącego rady do działania.

 
Bez podstaw

Sprawa trafiła do komisji rewizyjnej (5 lutego), a jej członkowie nie stwierdzili podstaw do wygaśnięcia mandatu. Ostateczną decyzję radni mieli podjąć podczas ostatniej sesji (22 lutego). Zanim jednak doszło do głosowania głos zabrał m.in. Ryszard Rzeszutek, szef rady.

Jak poinformował, w niedzielę (18 lutego) w Mazurach odbyło się zebranie sołeckie. - Razem z panem wójtem brałem udział w tym zebraniu i poruszyłem temat pana radnego Spaczyńskiego - zaznaczył przewodniczący.

Jak dodał, kwestia wygaszenia mandatu radnemu Spaczyńskiemu została poddana pod głosowanie. W zebraniu uczestniczyło ponad 120 mieszkańców Mazurów. - Wieś jednogłośnie opowiedziała się za tym, żeby pan Spaczyński nadal sprawował mandat radnego wsi Mazury - stwierdził.

 
Grądziel pyta

Do przedstawionych przez radnych (Mateusza Niemczyka i Ryszarda Rzeszutka) stanowisk odniósł się wójt.

- Zostaliście państwo zobowiązani przez wojewodę do sprawdzenia stanu prawnego i faktycznego. Przedmiotem nie były tutaj zasługi, bo zasługi człowieka przedstawia się raczej w innych okolicznościach - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Włodarz zwrócił się też bezpośrednio do radnego Spaczyńskiego. - Czy zamieszkuje pan w Mazurach? Chcę, żeby odniósł się pan do tego pytania - zaznaczył.

Wywołany do odpowiedzi radny oświadczył, że podtrzymuje wszystko, co do tej pory w tej sprawie powiedział (zarówno podczas komisji rewizyjnej, jak i podczas sesji).

- Wszystko, co powiedziałem, jest prawdą. Wiążę nadzieje z Mazurami. W miarę możliwości przebywam i zamieszkuję w Mazurach - stwierdził radny Sławomir Spaczyński. Jak dodał, sytuacja rodzinna i zdrowotna powoduje, że przebywa on też w innych miejscach.

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    łukaszek

    spaczynski nie pownien byc radnym bo nie mieszka w mazurach

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Wyborca

    Od kiedy to wójt decyduje kto może być radnym a kto nie?