Reklama

Reklama

Radny z Mechowca zaapelował do władz Dzikowca, aby zwróciły uwagę na pomnik kaprala Stanisława Serafina

Opublikowano: 2 marca 2018 14:30
Autor: Karolina Ziółkowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Chodzi o głaz upamiętniający ofiarną śmierć żołnierza, który zginął w obronie ojczyzny.

Reklama

Sprawę uczczenia pamięci żołnierza, który zginął na granicy, poruszył na jednej z ostatnich sesji Józef Durak, radny ze wsi Mechowiec, przy okazji omawiana organizacji obchodów przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Mamy tu w Dzikowcu kamień - pomnik żołnierza, który zginął na granicy w 1938 roku. Teraz będzie równa, 80. rocznica tych wydarzeń i warto byłoby się nad tym zastanowić. Bo dopóki rodzina żyje, to jakoś dbają, a w tej chwili to się nikt tym nie zajmuje. Ani szkoła, ani gmina. Nawet znicza nie będzie miał kto zaświecić na Wszystkich Świętych - mówił poruszony tym tematem Józef Durak.

Obawy radnego z Mechowca próbowała rozwiać Genowefa Dębiak, sekretarz gminy. - Zapewniam pana, że kwiatki są i znicz jest zapalony - stwierdziła stanowczo urzędniczka.

To zapewnienie jednak nie uspokoiło radnych, dla których pomnik żołnierza jest bardzo ważnym obiektem pamięci historycznej.

Więcej w aktualnym Korso

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.