Reklama

Reklama

Raniżów. Jest propozycja podwyżki dla wójta i radnych

Opublikowano: 27 marca 2019 15:18
Autor: Dominika Garbacka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Grupa radnych Rady Gminy Raniżów przygotowała dwa autorskie projekty uchwał. Pierwszy z nich przewiduje podwyżkę dla wójta, drugi - zmianę wysokości i sposobu wypłacania diet radnym.

Reklama

Radni gminy Raniżów otrzymują obecnie za udział w sesji dietę wynoszącą 210 zł (za każdą sesję). Przewodniczący stałej komisji Rady Gminy Raniżów dostaje natomiast 210 zł za każdą komisję, a członek komisji - 157 zł.

Ryczałt dla radnych?

Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości diet i zasad ich wypłaty, przygotowany przez grupę radnych, przewiduje diety dla radnych gminy Raniżów w postaci miesięcznego ryczałtu. Jego wysokość ma być zależna od pełnionej przez radnego funkcji.

Przewodniczący stałej komisji RG Raniżów miałby otrzymywać 650 zł miesięcznie, a radny RG Raniżów - 600 zł. Wysokość ryczałtu ma ulegać obniżeniu o 200 zł za każdą nieobecność na sesji lub komisji w miesiącu, kiedy odbyły się posiedzenia.

Podwyżka dla wójta 

Władysław Grądziel, włodarz gminy Raniżów, zarabia obecnie miesięcznie 9 tys. 186 zł brutto. Projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia wójta przygotowany, na najbliższe obrady, także przewiduje podwyżkę. 

- Grupa radnych nie wnioskuje wcale, o nie wiadomo jaką podwyżkę, ale o kwotę, jaką pobierają ościenni wójtowie - powiedział radny Kazimierz Mikołajczyk, jeden z wnioskodawców uchwał, i dodał, że podwyższenie pensji Władysławowi Grądzielowi jest zasadne

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -0

    Asia

    Na remont dróg nie ma kasy a na ich wynagrodzenia i podwyżki się znajdują pieniądze !!!banda złodziejska !!!

  • 2 lata temu | ocena +7 / -0

    wkwiony

    Gunwo mnie jako mieszkańca tej popapranej gminy obchodzi jak zarabiają inni dookoła. Ważne dla mnie jest jak sprawują się i pracują moi radni i wójtu. A temu ostatniemu (plus jednemu tzw. dyrektorowi, co wszyscy wiedzą, że nie nadaje się), co zamiast sprawnego menedżerowania gminie upodobało się procesowanie z każdym i o byle pierdołę...jeszcze bym obciął. Tyle w tym temacie.