Reklama

Reklama

Ukraińcy w kolejce po pracę

Opublikowano: 25 października 2016 05:00
Autor: jt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Ponad 90 oświadczeń wystawił powiatowy urząd pracy obcokrajowcom, którzy szukają u nas zajęcia. Czy pracodawcy chętnie zatrudniają cudzoziemców?

Reklama

Na wrześniowej sesji rady gminy (29 września) Elżbieta Kapusta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) w Kolbuszowej przedstawiła samorządowcom z Niwisk sytuację na naszym rynku pracy. Jak się okazuje, liczba bezrobotnych w powiecie kolbuszowskim spada. Za to coraz częściej o pracę w Kolbuszowej i okolicach starają się obcokrajowcy.

Spadek bezrobocia
– Sytuacja jest taka, że bezrobocie nam bardzo spada. Z roku na rok bezrobotnych jest coraz mniej. Tylko od stycznia ubiegłego roku do sierpnia tego roku ich liczba spadła o 800 osób – powiedziała dyrektor PUP. Jak wyjaśniła, pozostała dosyć liczna grupa osób, z tzw. trzeciego profilu bezrobocia, które tak naprawdę pracy podjąć nie chcą. Pracodawcy na brak rąk do pracy nie mogą jednak narzekać, bo choć nasi mieszkańcy coraz rzadziej figurują w rejestrach bezrobotnych, pojawia się na nich coraz więcej nazwisk obcego pochodzenia. – Coraz więcej obcokrajowców będzie się starało o pracę na naszym terenie. Najprawdopodobniej już od stycznia wejdą przepisy, na mocy których to starosta będzie wydawał zezwolenia na pracę krótkoterminową, krótkotrwałą i prace sezonowe (pozostałe zezwolenia pozostaną w gestii wojewody przyp. red.) – poinformowała Kapusta i dodała: – W imieniu starosty działa urząd pracy. - Będziemy mieć więcej obowiązków – stwierdziła.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    beny

    "nasi" powiedzieli dość pseudo-pracodawcom typu "orzech", więc będą dymać tych ze wschodu, żałosne!