Reklama

Reklama

Wójt gminy Raniżów będzie zarabiał tyle samo, co dotychczas. Czyli ile dokładnie?

Opublikowano: 15 grudnia 2018 20:30
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Bronisław Pruś, przewodniczący komisji finansów i inwestycji, która opiniowała projekt uchwały w sprawie wynagrodzenia wójta stwierdził, że na ewentualną podwyżkę dla włodarza przyjdzie jeszcze czas.

Reklama

 

Radni Rady Gminy Raniżów podjęli podczas ostatniej sesji uchwałę w sprawie  wynagrodzenia wójta gminy Raniżów. - Ustawa o samorządzie gminnym mówi, że wynagrodzenie ustala wójtowi rada gminy - przypomniał samorządowcom Jan Puzio, przewodniczący rady gminy.

Stanowisko w sprawie wysokości wynagrodzenia wójta wypracowała komisja finansów i inwestycji. Opinię komisji przedstawił podczas sesji jej przewodniczący - Bronisław Pruś. -   Rozmawialiśmy na komisji na temat tej uchwały. Padły różne propozycje. Była nawet taka propozycja, żeby przełożyć tę sprawę na następną sesję, ale z tego co powiedział nam radca prawny, to wynagrodzenie musimy ustalić na dzisiejszej sesji - wyjaśnił Pruś.

Jak dodał, ostatecznie na komisji padła propozycja, aby pensja wójta wynosiła tyle samo, co dotychczas. - Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w odpowiednim czasie zająć się ponownie  tym tematem i dokładnie go przeanalizować. Myślę, że wtedy satysfakcję będzie miał zarówno pan wójt, jak i my - stwierdził.

Pruś poinformował również, że za utrzymaniem dotychczasowego wynagrodzenia wójta zagłosowały na komisji trzy osoby, jedna była przeciwna, a jedna wstrzymała się od głosu.

W sprawie uchwały nikt z radnych głosu nie zabrał. Za utrzymaniem dotychczasowej pensji zagłosowało osiem osób, a siedem pozostałych wstrzymało się od głosu.

 


Na całkowite wynagrodzenie wójta gminy Raniżów składają się:
- wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4700 zł brutto
- dodatek funkcyjny wynoszący 1500 zł brutto
- dodatek specjalny w wysokości 2046 zł brutto
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości - 940 zł

Razem: 9 186 zł brutto

Ponadto wójtowi zgodnie z właściwymi przepisami przysługują nagrody jubileuszowe i dodatkowe wynagrodzenie roczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Wolan

    9200 to ogromne pieniadze. I wystarczajace. A jeszcze do tego ma rozne dodatki.