Reklama

Reklama

Z PODKARPACIA. Bili powrozem wycieńczone zwierzę. Koń padł. Teraz odpowiedzą przed sądem

Opublikowano: 10 grudnia 2018 22:48
Autor: Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad końmi usłyszało dwóch obywateli Rumunii.

Reklama

W sobotę  (8 grudnia) około godz. 2, na terenie stacji paliw w Zboiskach (pow. krośnieński) dwóch mężczyzn biło leżącego na parkingu konia. Zwierzę było skrajnie wycieńczone. Nie miało siły wstać. Dwaj obywatele Rumunii starali zmusić konia do wejścia na platformę stojącego obok samochodu.

- Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że wewnątrz zaparkowanego iveco znajdowało się pięć innych koni. Konie przewożone były w ekstremalnie trudnych dla nich warunkach, były ściśnięte i wiązane metalowymi łańcuchami. Pojazd, wewnątrz którego się znajdowały, nie był przystosowany do transportu takiej ilości zwierząt, nie było w nim urządzeń do pojenia i karmienia przewożonych koni - informuje KMP Krosno. 

Na miejsce przyjechał weterynarz. Niestety, mimo podanych leków, bite zwierzę nie przeżyło. 

Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Rumunii w wieku 33 i 39 lat. Obaj twierdzili, że wiozą zwierzęta z Rumunii w okolice Kielc. Nie posiadali jednak wymaganych dokumentów uprawniających do przewozu zwierząt po terytorium Polski. 

- Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad przewożonymi przez siebie końmi oraz naruszenie przepisów dot. transportu zwierząt. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. - informują przedstawiciele krośnieńskiej policji. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Iza

    Na sybir ich