Reklama

Reklama

Z PODKARPACIA. Policja ostrzega seniorów przed oszustami

Opublikowano: 19 października 2019 18:36
Autor: ap

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci 81-letni mieszkaniec Leska stracił wczoraj ponad 3000 zł, oszukany przez przestępców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie proszą również o wypłacanie pieniędzy z kont bankowych, przelewanie na inne konta lub przekazywanie ich innym osobom.

Reklama

Początkiem tygodnia do starszego mieszkańca Leska zadzwonił mężczyzna podszywający się pod funkcjonariusza Policji. Przestępca poinformował, że córka 81-latka miała wypadek samochodowy, ale jeśli ojciec zapłaci za zniszczony samochód, jego córka nie zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. Po chwili do mieszkania 81-latka przyszedł mężczyzna podający się za kuriera sądowego, któremu ten przekazał wszystkie oszczędności, jakie miał w domu, czyli kwotę ponad 3000 zł. Dopiero później oszukany mężczyzna zweryfikował, że córka nie miała żadnego wypadku i zgłosił przestępstwo na Policję. 

Przypomnijmy jak nie stać się ofiarą oszustów?
 • Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze lub policjanta, który mówi, że nasze pieniądze są zagrożone, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Podziel się zaraz tą informacją z bliskimi, nie działaj sam. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów
 • Potwierdzić dane osoby dzwoniącej możemy jedynie poprzez rozłączenie rozmowy telefonicznej i wybranie numeru alarmowego 112.
 • Nigdy nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na kontach bankowych.
 • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie lub przelanie na inne konta bankowe.
   
W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Justyna

  Jak dzwoni ktoś nieznajomy to ja swojej babci mówię, żeby w żadne dyskusje się nie wdawała, bo to nigdy nie wiadomo a mówić przekonująco to potrafią. Taka geriamedica słyszałam, że wydzwaniają z zaproszeniem na badania a potem na pakiety medyczne po kilka nawet tysięcy namawiają. Nie dawać się namówić na nic najlepiej.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  No chyba nie

  "W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem." No chyba nie, Powinniśmy się umówić na spotkanie, a następnie powiadomić policję, aby podesłali nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy będą uczestniczyć w "transakcji". Tym sposobem oszust zostanie zatrzymany i nie oszuka kogoś innego. Jeśli będziemy się rozłączać to w końcu trafi na kogoś kogo uda mu się oszukać.