reklama

Coraz więcej Polaków Wielkanoc spędza poza domem. Sprawdzamy, gdzie i za ile

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Coraz więcej Polaków Wielkanoc spędza poza domem. Sprawdzamy, gdzie i za ile - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
7
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI W kolejny weekend będziemy obchodzić Wielkanoc. Dla większości osób jest to bardzo rodzinne święto, dlatego nie wyobrażają sobie, aby przeżywać ten czas poza domem. Eksperci z branży turystycznej przyznają jednak, że ten trend się zmienia.
reklama

Od kilku lat rośnie zainteresowanie wiosennymi wielkanocnymi wyjazdami. Jak przyznaje Agnieszka Rzeszutek, ekspertka Nocowanie.pl, nie są one jeszcze tak popularne, jak te w okresie gwiazdkowo-noworocznym. Wzrost jest jednak bardzo widoczny. – Najwyraźniej chcemy cieszyć się wolnym czasem z najbliższymi, bez gotowania, przygotowań i sprzątania – przekonuje. 

Kuszą, by spędzić Wielkanoc poza domem. Wśród atrakcji wyprawa zaprzęgiem na święcenie pokarmów

Nie ma się więc co dziwić, że właściciele obiektów noclegowych szybko zareagowali na ten trend, rozbudowując oferty i świąteczne pakiety atrakcji dla całych rodzin. Agnieszka Rzeszutek przyznaje, że tylko w jej serwisie znaleźć można ponad 1200 obiektów w Polsce z ofertą na święta.

W ofercie jest wyprawa ze święconką do starego drewnianego kościółka, szwedzki stół z tradycyjnymi świątecznymi smakołykami od lokalnych dostawców, a nawet pogoń za zającem. 

Wyjeżdżający na święta mogą liczyć na śniadanie złożone z tradycyjnych potraw na bazie produktów od lokalnych dostawców i domowe ciasta, ale też na rodzinne animacje dla dzieci, takie jak warsztaty tworzenia pisanek oraz kraszanek albo zabawy terenowe z zajączkiem w roli głównej

– wylicza Agnieszka Rzeszutek. I dodaje: 

Górskie pensjonaty zabiegają o turystów takimi atrakcjami, jak wyprawa konnym zaprzęgiem do zabytkowego drewnianego kościółka, gdzie można wziąć udział w święceniu pokarmów, czy wieczory przy ognisku z żurkiem, grzańcem i muzyką na żywo. Gospodarzom nie brakuje też pomysłów na świąteczne dekoracje, a nawet koszyczki ze święconką w każdym pokoju.

Wyjeżdżamy na dłużej. Skończyło się zaciskanie pasa? 

W ofercie nie brakuje również propozycji dla tych, którzy wolą spędzać czas mniej tradycyjnie. Na nich czekają propozycje stref spa i wellness, sportowych aktywności i nowoczesna kuchnia. 

Średnia cena za osobę za noc utrzymuje się na poziomie z minionego sezonu zimowego i wynosi 111 złotych. Oczywiście ceny za specjalne pakiety mogą być znacznie wyższe. Pakiet w górskim pensjonacie obejmujący pełne świąteczne wyżywienie i wybrane dodatkowe atrakcje przez trzy dni to nawet koszt 800 złotych za osobę. Niemniej, obecnie średnia wartość rezerwacji na Wielkanoc wynosi 1226 złotych. To o ponad 300 złotych więcej niż w zeszłym roku, co wynika z wydłużenia pobytów. W zeszłym roku średnia długość rezerwacji wynosiła 2 dni, w tym roku to 3 dni.

Od miesięcy Polacy skracali pobyty. To był ich sposób na ekonomiczne wyjazdy w czasach zaciskania pasa. Pierwsze jaskółki odwrócenia trendu bardzo cieszą gospodarzy, bo to pozwala mieć nadzieję na lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie – podkreśla ekspertka.

Chcecie wiedzieć, gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy na Wielkanoc? Zajrzyjcie do naszej galerii po artykułem.  

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu korsosanockie.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama