Lech Wałęsa pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski

  • 17.02.2020, 21:39
  • ak/js

Podziel się:

Oceń:

Lech Wałęsa pozbawiony tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski Fot. J.Serafin Przedstawiciele mieszkańców gminy Majdan Królewski zdecydowali - nie chcą Lecha Wałęsy jako honorowego obywatela gminy.
Tę decyzję majdańscy radni podjęli podczas ostatniej sesji rady gminy.

Lech Wałęsa otrzymał ten tytuł 17 października 1995 roku. Do ostatniej sesji (11 lutego) był on jedną z pięciu osób uhonorowanych w ten sposób przez majdańskich samorządowców. 

Projekt uchwały trafił na sesję na wniosek radnych. Których? Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do urzędu i czekamy na odpowiedź. Podczas obrad samorządowcy uwag i pytań w tym temacie nie mieli. 

Za pozbawieniem honorowego obywatelstwa byłego prezydenta rękę podnieśli: Stanisław Cham, Ryszard Deptuch, Waldemar Kamiński, Mariola Kopeć, Kazimierz Kozdęba, Janusz Mazgaj, Roman Stec, Lesław Tereszkiewicz, Mariusz Wołosz i Wojciech Wołosz. Przeciw byli Kazimierz Wilk i Tomasz Kozioł, a od głosu wstrzymała się Anna Trawińska i Leszek Franuszkiewicz. 

Przypomnijmy, że tym tematem radni zajmowali się w 2017 roku. Wtedy to samorządowcy odrzucili złożony przez mieszkańców wniosek w sprawie pozbawienia Lecha Wałęsy tytułu Honorowego Obywatela Gminy Majdan Królewski.

Więcej na ten temat w środowym wydaniu Korso. 

 

Aktualni, honorowi, obywatele gminy Majdan Królewski 

  • Generał Felicjan Sławoj Składkowski 
  • Kardynał Adam Kozłowiecki
  • Papież Jan Paweł II
  • Ksiądz Prałat Władysław Włodarczyk

CZYTAJ TEŻ: Mieszkańcy wciąż nie chcą Wałęsy
CZYTAJ TEŻ: Wałęsa pozostanie honorowym obywatelem

 

ak/js

Zdjęcia (1)


Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
habemus majdanus
habemus majdanus 20.02.2020, 20:18
caly świat go podziwia, a w majdanie sie nie podoba , do czego to zawiść i zazdrość może doprowadzić , do jakiego zaślepienia,
brawo Rada!!!
brawo Rada!!! 20.02.2020, 20:15
tak jest! nie totalni hejterzy będą nam dyktować kto będzie u nas z honorami tylko My sami i to jest prawdziwa demokracja . Panu "od zera do bohatera i z powrotem" już dziękujemy a lemingów odsyłamy do orginałów POdarowanych przez panią Kiszczak. Dziękujemy!
bogobojny
bogobojny 20.02.2020, 18:43
miej miłosiedzie dla nas i całego majdana
bałtyk
bałtyk 19.02.2020, 19:56
mówisz żę go motorówka przywieżli , a to czym go mieli po morzu wieżć furmanką, powtarzasz bzdury po innych tumanach, a pamietasz jak ciebie do domu pijanego z baru dwukółka odwozili
ks robak
ks robak 19.02.2020, 18:14
podobno boją sie kaczyńskiego i dlatego to zrobili , ale jeszcze trochę jak konfederacja dojdzie do włądzy to zrobi porządek z wszystkimi i bedzie normalnie
Lucek
Lucek 19.02.2020, 12:32
A czy ktoś wie ile było mieszkańców przeciwnych niecałe 1o proc może mniej dlaczego nie zrobiono referendum w tej sprawie co z resztą kto tu rządzi za nas i podejmuje takie decyzje o co tu chodzi tak się robi?
Wiem co mówię
Wiem co mówię 19.02.2020, 12:30
Ciemniaki majdanowskie z PISu. Cały świat docenia Wałęsę a te kmioty nie. Niech żyje Wielki Lechu! Precz z pisbolszewikami majdanowskimi!!!
Ted
Ted 20.02.2020, 08:22
Jak byś wiedział to byś bzdur nie pisał bo byś wiedział co to jest bolszewizm
Kęsim
Kęsim 19.02.2020, 09:44
ciemna, zacofana dziura pełna pislamskich debili. No i Składkowski ? Ile wygódek tam postawił ?
NINA
NINA 21.02.2020, 00:10
TO DLACZEGO TĄ DZIURĄ SIĘ TAK INTERESUJESZ MASZ RZESZÓW KRAKÓW TAM SIĘ INTERESUJ A NIE MAJDANEM KRÓLEWSKIM
Jozek
Jozek 19.02.2020, 08:43
Zamienie wyrzsze wyksztalcenie na majdanskie pochodzenie !
Kęsim
Kęsim 19.02.2020, 12:58
Ono by było wyższe gdyby nie było wyrzsze !
Mir.
Mir. 19.02.2020, 07:57
Wreszcie ktoś zaczął myśleć pozytywnie
Olszewski
Olszewski 19.02.2020, 07:21
Brawo radni pan Kmicic miał czas dobry i zły ale gdy nadeszła chwila prawdy to pokazał kim jest i komu służy nie ma w nim skromności tylko pycha .Służby pomogły mu zdobyć władzę a potem rżądzić.
sosnowiec
sosnowiec 19.02.2020, 05:21
radni nie maja żadnej wizji dla przyszłości gminy , tutaj nie ma żądnej gospodarki, rolnictwa, przemysłu nic , wszystko drożeje, to czeba czym odwrócić uwagę i pokazać że rada jest aktywna i potrzebn a , tylko po co i komu , na wstyd chyba
to już było
to już było 19.02.2020, 05:18
otrzymać tytuł honorowego obywatela wmajdanie to takie ryzyko jak kiedyś na zabawie w komorowie , żę sie sztacetą z gwożdziew w plecy nie dostanie
dfd
dfd 19.02.2020, 10:47
nie w Komorowie tylko w Krzątce - widać kolego, że nie pochodzisz Gminy Majdan Królewski
NIE "TW Bolek"
NIE "TW Bolek" 18.02.2020, 23:06
No wreszcie włodarze się budzą ze snu..., BRAWO!!! Każda kolejna wypowiedź tego...kogoś uwłacza wszystkim Polakom!!! Żadna szkoła, lotnisko, czy cokolwiek jego imieniem, żadnych honorowych obywatelstw, czy tytułów honoris causa!!! Chciałbym doczekać gdy odbiorą także pokojowego Nobla, lub przekażą Solidarności.
Cebularz
Cebularz 18.02.2020, 22:57
Mam pytanie, o uhonorowanie Walesy staral sie Tadeusz C
kumo rów
kumo rów 18.02.2020, 22:12
Majdan przed wojną nazywał sie "kolbuszowski" więc pasuje im to.
zks
zks 18.02.2020, 22:09
Brawo majdan:)
Miro