Mieszkańcy wyrażają swój stanowczy sprzeciw

  • 02.03.2020, 20:48
  • bp

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy wyrażają swój stanowczy sprzeciw Fot. Archiwum Korso
Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich (gmina Cmolas), w imieniu mieszkańców swojego sołectwa, wyraziła swoje zdanie na temat planowanej likwidacji kolbuszowskiej porodówki.

- Wszyscy jednogłośnie jesteśmy przeciwni decyzji władz o wygaszeniu oddziału pediatrycznego w szpitalu w Kolbuszowej. Najpierw uderzono w kobiety i zamknięto oddział ginekologiczno-położniczy i teraz uderza się w dzieci. Ubolewamy nad tym, że nie funkcjonuje oddział ginekologiczny i położniczy i dlatego chcemy stanąć w obronie oddziału pediatrycznego - napisała do nas szefowa Porąb. 

Sołtyska, za naszym pośrednictwem, zwraca się do samorządowców i dyrekcji odpowiedzialnej za szpital: - Prosimy o rozsądek w podejmowaniu decyzji. Wybierając was na stanowisko, zaufaliśmy wam, myśleliśmy, że będziecie bronić i dbać o dobro każdego obywatela. Nie można dopuścić, żeby nasz szpital powiatowy był wygaszany. Przez takie decyzje ludzie nie będą mieć zaufania do rządu.

Teresa Macią zwraca uwagę również na to, że każdy płaci podatki i składki zdrowotne.

- Tym samym oczekujemy, że będziemy godnie leczeni. Nie wszystkich stać na leczenie prywatne. Podam taki przykład, gdy dziecko zachoruje i musi pozostać na oddziale, to bliżej jest do Kolbuszowej niż do Rzeszowa. Tam są przepełnienia i nie zawsze chcą przyjąć na oddział. A tu na miejscu łatwiej jest rodzicowi zostać na oddziale z dzieckiem. Nie bądźmy obojętni na drugiego człowieka, chciejmy pomagać i służyć - dodaje szefowa wsi w imieniu własnym i mieszkańców Porąb.

ZOBACZ TEŻ:

bp

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
tutejszy
tutejszy 03.03.2020, 21:45
podziw , taki emałe poręby dymarskie a potrafią sie zorganizować i przeciwstawić a taka kolbuszowa dumna , a zero organizacji,
skłądkowy
skłądkowy 03.03.2020, 21:42
ludzie maja racje , płaca skłądki na zus , gdzie idą te pieniądze, na lwczenie nie , na szpitale nie ma, emerytury małe, wreszcie trzeba o tym mówić,

Pozostałe