KOLBUSZOWA. O szpitalu za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono?

  • 05.03.2020, 19:00 (aktualizacja 05.03.2020, 19:56)
  • js

Podziel się:

Oceń:

KOLBUSZOWA. O szpitalu za zamkniętymi drzwiami. Co ustalono? Fot. B.Poszłuszny Na prośbę Tomasza Buczka, interweniowali policjanci.
Dwójka mieszkańców powiatu i dziennikarz Korso Kolbuszowskiego, nie zostali wpuszczeni na dzisiejsze (5 marca) obrady Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Co działo się dalej?

Zmiany w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej były jednym z dwóch punktów obrad rady składającej się z sześciu przedstawicieli powiatu kolbuszowskiego. Tym razem zainteresowanie obradami było mniejsze, niż jeszcze kilka tygodni temu. Oprócz zaproszonych gości, w spotkaniu chcieli wziąć również udział mieszkańcy: Tomasz Buczek, przedstawiciel Konfederacji i Teresa Maciąg, sołtys Porąb Dymarskich. Media reprezentował nasz redakcyjny kolega - Bartosz Posłuszny.

Okazało się jednak, że będzie to niemożliwe, mimo że wcześniejsze obrady rady społecznej (zorganizowane w starostwie w styczniu) nie tylko były obserwowane przez mieszkańców, ale i transmitowane na żywo w internecie. Chwilę trwało, zanim starosta Józef Kardyś, przewodniczący rady, poproszony o podanie podstawy prawnej do takiej decyzji, to zrobił. 

W międzyczasie Tomasz Buczek poprosił o interwencję policji. Funkcjonariusze spisali dane kilku osób i pouczyli go o możliwości złożenia zawiadomienia na komendzie. Natomiast starosta Kardyś zapewnił, że poinformuje niebawem o tym co na spotkaniu ustalone zostało. 

Co działo się za zamkniętymi drzwiami? Rada wyraziła pozytywną opinię w sprawie zmian w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej. W nowej wersji dokumentu znajduje się  oddział dziecięcy (wcześniej ze statutu usunięty) raz pododdział ortopedyczny, który ma powstać przy oddziale chirurgii. Członków rady poinformowano o tym, że dyrekcja cały czas szuka pediatrów. Podobno są już pierwsi chętni oraz lista specjalistów, z którymi będą prowadzone rozmowy. Do czasu znalezienia lekarzy, oddział będzie cały czas zawieszony.

Jutro w starostwie odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia, na której radni zajmą się zmianą w statucie SP ZOZ w Kolbuszowej. Później tematy ma trafić na najbliższą sesję Rady Powiatu Kolbuszowskiego (12 marca), gdzie w programie sesji znalazł się punkt: Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

 

ZOBACZ TEŻ

js

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Kolbuszowiak od urodzenia
Kolbuszowiak od urodzenia 11.03.2020, 07:54
Tomek Szacun za to .
Mieszkanka
Mieszkanka 05.03.2020, 22:30
Brawo Panie Buczek. Wielki szacunek dla Pana!!!
666
666 05.03.2020, 20:48
Brawo Panie Buczek , niestety większość radnych bezradnych jest uzależniona od starosty .
666
666 05.03.2020, 20:42
Panie Buczek w tym chorym państwie wybór komendanta policji opiniuje starosta , więc wzywanie policji nic nie da...układ zamknięty
obserwator
obserwator 06.03.2020, 07:25
i w dodatku ta opinia jest wiążąca
Blanka
Blanka 05.03.2020, 20:03
To nie ma siły na tego Strzelczyka .? Kim on jest tzn, jakie ma wykształcenie? Mają już pełno w porach!!!

Pozostałe